Iubiți frați și surori,
                                                   Hristos a Înviat!

„Ziua Învierii, popoare, să ne luminăm”, să ne bucurăm și să prăznuim duhovnicește această „Sărbătoare a Sărbătorilor”, deoarece „Învierea lui Hristos înlătură moartea ca sfârșit al vieții noastre, deschizându-i orizontul eternității”.

Să avem certitudinea, credința nestrămutată în Hristos Domnul Înviat din morți ca început al învierii noastre, pentru „El este iertarea, El este Paştile nostru, Paștile mântuirii noastre, El este viața, învierea, lumina și mântuirea noastră.”

Pacea și bucuria aduse de Hristos Domnul apostolilor și femeilor mironosițe în ziua.Învierii să umple inimile noastre ca împreună să mulțumim iubirii și milostivirii lui Dumnezeu.

Vă dorim Sărbători cu pace, bucurie sfântă, sănătate și alese împliniri sufletești.

……………………………………Cu dragoste în Hristos cel Înviat,
……………………………………egumena Epistemia împreună cu obștea monahală

Leave a reply

required

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.