Dragii noștri, Hristos a Înviat!


Învierea Domnului Iisus Hristos este darul lui Dumnezeu făcut omului, este darul iubirii desăvârșite a Preasfintei Treimi. Este darul vieții veșnice și al nemărginitei Pronii.

Înviind Iisus, „toate s-au umplut de lumină: și cerul, și pământul, și cele de desupt”. Lumina Învierii este Lumina Celui Care este Lumină (Ioan, 1,5).

Să mulțumim Domnului și să ne bucurăm duhovnicește de Fiul și Cuvântul lui Dumnezeu, Cel ce este Lumina lumii, Adevărul și Viața, și uniți întru dragostea Lui, să credem și să mărturisim întregii lumii că Hristos a Înviat!

Vă dorim din suflet Sărbători fericite, bucurii duhovnicești!

                                                                    Cu dragoste în Iisus Hristos Cel Înviat,                                                                                                              egumena Epistemia împreună cu obştea monahală

Leave a reply

required

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.