Recent, cu ajutorul Domnului şi cu binecuvântarea ÎPS Vladimir a ieşit de sub tipar numărul 9-10 al revistei mitropolitane “Altarul Credinţei” dedicat mănăstirii noastre.

În paginile revistei  (pag. 18-21) a fost publicat un material despre mănăstirea Suruceni cu genericul: Mănăstirea Suruceni – din ruine spre zidire.

Revista  “Altarul Credinţei” este unica revistă creştin-ortodoxă din republică, care vă oferă hrană duhovnicească şi modele de trăire în duhul Adevărului în această lume tulbură şi zbuciumată. Publicația apare o dată în două luni, astfel a fost editat numărul de noiembrie.

Redacţia revistei aduce sincere mulţumiri abonaţilor şi îndeamnă oamenii de bună credinţă să susţină apariţia unicei reviste ortodoxe din ţară, abonându-se la orice oficiu poştal.

Indice de abonare – 21556.

Altarul-credintei-nr-9-10-C